Katërfishohen rastet e reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, 32 qytetarë humbin jetën në 24 orë

Maqedonia e Veriut ka regjistruar ditën e sotme shifra rekord të infektimeve me Covid-19 duke katërfishur numrin e një dite më parë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1 210 raste të reja nga 333 që ishin një ditë më parë.

Po ashtu është rritur edhe numri i viktimave nga 27 një ditë më parë në 32 ditën e sotme.

Raste aktive në vend janë 11 769, ndërsa që nga fillimi i pandemisë kanë ndërruar jetë 5 727 pacientë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *