KE propozon vazhdimin e certifikatave dixhitale Covid deri në 30 qershor 2023

Komisioni Evropian propozoi zgjatjen e përdorimit të certifikatave digjitale deri më 30 qershor 2023, duke shtuar se Covid është ende i përhapur në Evropë dhe se qytetarët duhet të përdorin certifikatat në rast të kufizimeve të mëtejshme të udhëtimit për shkak të masave epidemiologjike.

KE thotë se: Ne duhet të jemi gati për një rritje të mundshme të infeksioneve në pjesën e dytë të këtij viti ose për shfaqjen e varianteve të reja.

Komisioni theksoi se certifikatat Covid janĂ« njĂ« “masĂ« e jashtĂ«zakonshme” dhe do tĂ« revokohen kur tĂ« mos jenĂ« mĂ« tĂ« nevojshme.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.