“Kemi dokumentuar deformimet zgjedhore të 14 majit”, Ivi Kaso: Synimi, të ndërgjegjësojmë faktorin ndërkombëtar dhe qytetarët

kemi dokumentuar deformimet zgjedhore te 14 majit ivi kaso synimi te ndergjegjesojme faktorin nderkombetar dhe qytetaret
kemi dokumentuar deformimet zgjedhore te 14 majit ivi kaso synimi te ndergjegjesojme faktorin nderkombetar dhe qytetaret

Sekretari për çështjet zgjedhore në PD e Sali Berishës ka folur sot në rubrikën “Opinion” në News24, për raportin e publikuar prej tyre ku pretendohet se janë dokumentuar shkeljet e bëra në zgjedhjet e 14 majit.

Ai tha se synimi i këtij raporti është ndërgjegjësimi i faktorëve ndërkombëtarë dhe votuesve shqiptar lidhur me shkeljet e kodit zgjedhor.

“Raporti përbëhet nga 5 volume që përmbajnë material të hollësishëm për gjetjet. Janë të grupuara dhe sipas qarqeve ku kanë ndodhur shkeljet.

[embedded content]

Ne kemi premtuar se opozita do jetë faktike në atë çfarë ka ndodhur dhe në shkeljet e procesit zgjedhor. Synimi kryesor është ndërgjegjësim i faktorit ndërkombëtar por dhe i gjithë shqiptarëve, ën mënyrë që përsëritja ose jo e këtyre problemeve në zgjedhje të ardhshme, të perceptohet si problem i demokracisë”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts