“Kemi rritur nivelin e gatishmërisë”, Kurti për rrëmbimin e 3 policëve: Veprimi i Serbisë ishte agresion ndaj shtetit tonë demokratik. E çuditshme heshtja e faktorit ndërkombëtar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë për tre policët e rrëmbyer. Kurti deklaroi veprimi i djeshëm i Serbisë ishte agresion ndaj shtetit tonë demokratik. “Rasti i ndjeshëm ishte agresion ndaj shtetit tonë demokratik, hakmarrje ndaj policisë që po lufton krimin, dhe qëllim për përshkallëzim dhe destabilizim ku ne […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts