Keni bërë plane për fundjavën? Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për kushtet e motit (tabela)

Pas disa ditësh me mot të kthjellët dhe diell duke filluar nga kjo fundjavë, sinoptikanët thonë se mbi vendin tonë do të depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë perëndimore.

moti sot

Sherbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se për ditën e nesërme, moti parashikohet kryesisht i vranët por nuk do të mugojnë edhe intervalet e shkurtra me diell më tepër të pranishme përgjatë ultësirës perëndimore.

Gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes në zonën e qendrës dhe veri, do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët si dhe shtrëngata lokale.

Për ditën e Diel moti parashikohet i vranët dhe reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.

Në lindje të territorit reshjet do të jenë me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtër. Gjithashtu në relievet malore në lartësitë mbi 800 metër parashikohen reshje të dobta dëbore.

278477425_1384122335360435_7128231475439899090_n 278361022_1384122398693762_9065701836118092774_n

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.