“Kërcënim potencial”/ I shiti dronë e armë Rusisë, DASH paralajmëron Iranin: Do të ndërmarrim hapa agresivë!

Shtetet e Bashkuara kanë kërcënuar Iranin se do të ndërmarrin hapa konkretë e agresivë nëse do të vijohet me shitjen e dronëve dhe armatimeve për Moskën.

Në një deklaratë për shtyp, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të SHBA Vedant Patel, e quajti aleancën midis Rusisë dhe Iranit një kërcënim potencial e të rrezikshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts