Kërcënoi me vdekje deputeten, arrestohet britaniku, ja çfarë iu gjet gjatë kontrollit në shtëpi

Ka rënë në prangat e policisë personi që kërcënoi me vdekje deputeten irlandeze në parlament. Mbi këtë ngjarje është akuzuar një shtetas Britanik, që dyshohet se ka kërcënuar për vdekje një deputete të Partisë Laburiste.

Një burrë 41-vjeçar u arrestua në periferi Cork të Douglas të shtunën dhe u soll në stacionin Bridesëell Garda për t’u marrë në pyetje.
The Irish Examiner raportoi se kërcënimi u kuptua se ishte bërë gjatë një telefonate me deputetin më 18 tetor, vetëm tre ditë pas vrasjes së deputetit konservator David Amess në Essex.

Arrestimi u bë pasi Garda ekzekutoi një urdhër kontrolli në një pronë banimi në orën 7 të mëngjesit të së shtunës.
Në arrestimin e tij u përfshinë 10 oficerë, të cilët sekuestruan një numër pajisjesh elektronike në adresë.

Një zëdhënës i Gardës tha: “Gjatë kontrollit u sekuestruan një numër artikujsh elektronikë dhe një burrë, 41 vjeç, u arrestua me dyshimin për kërcënime ndaj një personi nga jashtë këtij juridiksioni.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.