Kërcënoi policët me thikë, efektivët hapin zjarr ndaj burrit në Francë

Momente paniku janë regjistruar në një stacion treni në Paris.

Dy oficerë policie që ishin duke patrulluar në zonë, janë kërcënuar nga një burrë q mbante një thikë në dorë. Në këtë moment, policët kanë reaguar duke nxjerrë armën dhe qëlluar mbi burrin, të cilin e kanë lënë të plagosur.

Asnjë nga oficerët nuk u lëndua dhe nuk raportohet për të lënduar në mesin e qytetarëve.

Burri ishte i njohur për policinë, raporton La Depeche, pa thënë se për çfarë ishte i akuzuar më herët.

“Këtë mëngjes rreth orës 7 të mëngjesit, një patrullë policie u kërcënua nga një individ i armatosur me thikë në transportin publik në rajonin Ile-de-France”, shkroi në Twitter Ministri i Brendshëm Gerard Darmanin rreth orës 7:40 të mëngjesit me orën lokale.

“Policia përdori armët e saj, duke shmangur kështu çdo rrezik për veten dhe për udhëtarët”, thuhet në njoftimin e policisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.