Kërkesa për arrestimin e Alqi Bllakos/ Kryeministri Rama njofton nesër mbledhjen e…


Ditën e nesërme, 30 mars, Kryeministri Edi Rama ka thirrur në takim Kryesinë e Partisë Socialiste.

Në këtë takim, mësohet se Rama do të diskutojë lidhur me zhvillimet e fundit pas kërkesës së SPAK për arrestimin e deputetit socialist Alqi Bllako.

Prokuroria Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë kërkoi sot arrestimin e deputetit Bllako.

Kërkesa e SPAK i është dorëzuar Kuvendit, “për dhënie të autorizimit për caktimin e masës sigurimit personal “arrest në burg”.

Sot, të martën, Rama mblodhi në një drekë pune ministrat e kabinetit qeveritar.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.