Kërkesa për zëvendësimin e masës, shtyhet gjyqi për biznesmenin Pëllumb Gjoka dhe shoferin e tij

kerkesa per zevendesimin e mases shtyhet gjyqi per biznesmenin pellumb gjoka dhe shoferin e tij
kerkesa per zevendesimin e mases shtyhet gjyqi per biznesmenin pellumb gjoka dhe shoferin e tij

Teksa sot ishte parashikuar që sot të kishte seancë, gjyqi për biznesmenin Pëllumb Gjoken dhe shoferin e tij, ku kërkohej zëvendësimi i masës, është shtyrë për një ditë tjetër.

Lajmi u bë i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Kujtojmë se Gjokës, i arrestuar si pjesë e një grupi kriminal pas zbërthimit të komunikimeve në SKY ECC, ishte shpallur edhe investitor strategjik, ndërkohë i janë sekuestruar 390 mijë metra katrorë tokë në plazhin e Velipojës me kërkesë të SPAK.

SPAK ka ngritur dyshimet se këto sipërfaqe toke janë përfituar përmes falsifikimit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts