Kërkesa speciale për sfidën Shqipëri-Angli, Ministria e Shëndetësisë “lë thatë” FSHF-në

SHPËRNDAJE

Air-Albania

Ndeshja e parë në shtëpi për Shqipërinë në fushatën kualifikuese për botërorin, është ajo ndaj Anglisë më 28 mars.

Për këtë, FSHF ka kërkuar zyrtarisht me një letër drejtuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Komitetit të Ekspertëve pranë saj, ku për dijeni është vendosur edhe kryeministri Edi Rama, lejimin e 30% tifozëve në “Air Albania”.

Mirëpo, ende nga instancat shtetërore nuk është kthyer një përgjigje në qeverinë e futbollit në vend. Në FSHF kanë garantuar se jo vetëm stadiumi i plotëson kushtet për të garantuar zbatimin e protokolleve të sigurisë, por edhe vetë institucioni zotohet të bëjë maksimumin për të siguruar zbatimin e çdo mase strikte.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *