Kërkesat për pavlefshmëri të zgjedhjeve në Tiranë, ja vendimi që ka marrë Kolegji


Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar ankimimet për pavlefshmëri të zgjedhjeve në qarkun e Tiranës.

kolegji zgjedhor

Pas shqyrtimit të kërkesave të PD, LSI dhe kandidatit të Vetëvendosjes, për parregullësi gjatë votimit dhe numërimit, Kolegji Zgjedhor e konsideron kërkesën e subjekteve si të pambështetur në prova.

Kësisoj mbetet në fuqi vendimi i mëhershëm i Komisionit për Ankesat dhe Sanksionet, KAS.

Më parë, Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar paditë e opozitës në Gjirokastër, Vlorë dhe Berat.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *