Kërkohej në Gjermani për trafik droge, shqiptari arrestohet në Itali

kerkohej ne gjermani per trafik droge shqiptari arrestohet ne itali
kerkohej ne gjermani per trafik droge shqiptari arrestohet ne itali

Një shtetas shqiptar me urdhër-arresti europian, lëshuar nga Gjykata e Rrethit Hannover, Gjermani ka rënë në gjurmët e njësisë së Operacioneve dhe personelit Radiomobile të policisë italiane gjatë kontrolleve në Mugello.

42-vjeçari shqiptar kërkohet për krime të trafikut të lëndëve narkotike si anëtar i një organizate kriminale.

Ai u dërgua në burgun Sollicciano, në dispozicion të Autoritetit Gjyqësor për vlerësime në lidhje me ekstradimin.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts