Kërkoi heqjen e masës së arrestit, shtyhet seanca për Berishën, avokati: Duan t’i djegin mandatin! Rama, gjyqtari i vërtetë i kësaj çështjeje

kerkoi heqjen e mases se arrestit shtyhet seanca per berishen avokati duan ti djegin mandatin rama gjyqtari i vertete i kesaj ceshtjeje
kerkoi heqjen e mases se arrestit shtyhet seanca per berishen avokati duan ti djegin mandatin rama gjyqtari i vertete i kesaj ceshtjeje

Është shtyrë seanca në lidhje me kërkesën e ish-kryeministrit Sali Baerisha në lidhje me ndryshimin e masës së sigurisë.

Gjykata konstatoi që në fletëthirrje nuk është vendosur që Berisha të përfaqësohet në mungesë nga avokatët.

Seanca e radhës u caktua më datë 8 Mars.

Avokati i tij Genc Gjokutaj u shpreh për mediat se gjyqtari i vërtetë i kësaj çështjeje është kryeministri Edi Rama.

Gjokutaj:

Sot kishim seancën e shtyrë nga seanca e kaluar për revokimin e masës së sigurisë arrest shtëpie për Berishën.

Gjykata nuk e pranoi arsyetimin që ne ta përfaqësojmë në mungesë. Në qëllimin e saj që i ka vendosur vetes për të djegur mandatin e Berishës, e shtyu sërish pa asnjë shkak ligjor.

Pyesni Ramën në lidhje me këtë gjyq. Si do shkojë? Nga ai mund të merrni një përgjigje më të saktë, sepse ai është gjyqtari i vërtetë i kësaj çështjeje.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts