Kërkoi hyrjen në vend për vizitë, Kosova refuzon Ministren e Punës së Serbisë

KOSOVA

Kosova i ka refuuzuar hyrjen në vend Ministres së Punës në Serbi, Darija Kisiq-Tepavçeviq. Ajo nuk është lejuar mbrëmjen e kaluar të hyjë në Kosovë siç raporton Zyra Serbe.

Sipas njoftimit zyrtar, Kisiq-Tepavçeviq nuk po hynte në Kosovë si Ministre e Punës, por në pozitën e profesoreshës.

Po ashtu Kosova akuzohet se përmes oficerit të pikës kufitare i ka refuzuar hyrjen në vend pa asnjë arsye.

“Profesoresha Kisiq-Tepavçeviq njoftoi shkuarjen në pozitën e profesoreshës dhe jo në cilësinë e një ministreje. Sidoqoftë, autoritetet në Prishtinë sonte, pa ndonjë arsye, përmes oficerit të pikës kufitare e refuzuan atë të hynte në Kosovë”, thuhet në reagimin e Zyrës Serbe për Kosovën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.