Kërkoi ndarje të dialogut me Serbinë nga procesi i integrimit në BE, ja arsyeja pas pretendimeve të Albin Kurtit

Këshilltari politik i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, Jeton Zulfaj, ka sqaruar arsyen që qëndron pas idesë se dialogu me Serbinë duhet të ndahet nga integrimi. Ai ka thënë se Kosova është kampion në zhvillim e demokracisë dhe ekonomisë dhe se nuk është e drejtë që gjithë këtë progres që vendi e bën, në fund […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts