Kërkoi të marrë pjesë në seancat parlamentare, GJKKO rrëzon kërkesën e Sali Berishës

kerkoi te marre pjese ne seancat parlamentare gjkko rrezon kerkesen e sali berishes
kerkoi te marre pjese ne seancat parlamentare gjkko rrezon kerkesen e sali berishes

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha për të marrë pjesë në seancat parlamentare.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi më herët se avokatët e Berishës po parashtronin argumentet e tyre se Berisha duhet të lejohet të marrë pjesë në seancat plenare.

Pas përfundimit të seancës avokati i Berishës, Genci Gjokutaj deklaroi për mediat se pala e ish-kryeministrit do të vazhdojë betejën ligjore duke ankimuar këtë vendim.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts