Këshilli Bashkiak i Kukësit mblidhet për herë të parë pas skandalit seksual të Safet Gjicit, i pranishëm dhe Majko

keshilli bashkiak i kukesit mblidhet per here te pare pas skandalit seksual te safet gjicit i pranishem dhe majko
keshilli bashkiak i kukesit mblidhet per here te pare pas skandalit seksual te safet gjicit i pranishem dhe majko

Është zhvilluar mbledhja e parë e Këshillit Bashkiak Kukës pas skandalit që përfshiu ish-kryetarin e Bashkisë Kukës Safet Gjicin.

Kryetari i Këshillit të Bashkisë Albert Muja në fjalën e tij kërkoi ndjesë dhe tha se duhet të vijojmë punën edhe pse kjo tashmë i përket së kaluarës.

Fasli Gërmizi, i vetmi këshilltar që kundërshtoi fjalën e kryetarit të këshillit, dënoi videon e turpshme të Safet Gjicit dhe kërkoi që të gjithë këshilltarët përfshirë edhe drejtuesit aktual të bashkisë Kukës të japin dorëheqje.

Gjatë mbledhjes së këshillit u prezantua Granit Gjana në detyrën e ushtrimit të funksionit të kryetarit të Bashkisë Kukës.

Ndërkohë në mbledhje ishte edhe deputeti i PS Pandeli Majko, i cili ishte drejtues politik i fushatës elektorale të Safet Gjicit në zgjedhjet e 14-Majit.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts