Këshilli bashkiak i Tiranës vendosi përjashtimin për dy muaj nga Këshilli, Tedi Blushi: Përpjekje për t’i mbyllur gojën opozitës. Dorëzimi i prangave…

keshilli bashkiak i tiranes vendosi perjashtimin per dy muaj nga keshilli tedi blushi perpjekje per ti mbyllur gojen opozites dorezimi i prangave
keshilli bashkiak i tiranes vendosi perjashtimin per dy muaj nga keshilli tedi blushi perpjekje per ti mbyllur gojen opozites dorezimi i prangave

Këshilltari i PL në Këshillin bashkiak, Tedi Blushi, ka reaguar në lidhje me vendimin e marrë për përjashtimin e tij për dy muaj nga Këshilli.
Në fjalën e tij për mediat, Blushi u shpreh se ky ishte një vendim që synonte izolimin dhe heshtjen e opozitës.
Ai shtoi se me këtë vendim shkelen të drejtat e opozitës.

“Përjashtimi im 2 mujor nga Këshilli Bashkiak i Tiranës, vendimi është marrë si vendim nga Veliaj sepse nuk do opozitë në këshillin e bashkisë. Shkelje flagrante e të drejtave të opozitës dhe përpjekje për t’i mbyllur gojën dhe për ta izoluar.
Dorëzimi i prangave live, ishte një akt simbolik për qindra familjarë të Tiranës. Akt simbolik për qindra persona me aftësi të kufizuar që kërkojnë pajisjen me ambiente zyre ku të mund të ushtrojnë aktivitetin e tyre”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts