Këshilli Kombëtar i PD-së, Ferdinand Xhaferraj tërhiqet nga kandidimi si anëtar i kryesisë

ferdinandxhaferraj

Pasditen e sotme Partia Demokratike pritet të mbajë Këshillin Kombëtar ku do të votohet për ekipin e ri të demokratëve.

Sipas Neës24, Ferdinand Xhaferraj është tërhequr nga kandidimi për t’u bërë pjesë e kryesisë së partisë.

Këshilli Kombëtar pritet të nisë në orën 18:00. Një ditë më parë, Panorama.al zbardhi dhe emrat e plotë të anëtarëve të PD-së të cilët do të përbëjnë ekipin e ri të demokratëve.

Në këtë listë janë vënë re ndryshime të shumta duke filluar që nga nënkryetarët e partisë, sekretariatet, kryesia dhe komisionet parlamentare. (Lexoni ndryshimet e plota brenda PD)

EKIPI I PD-SË

Alfred Rushaj – Kryetar i Grupit Parlamentar
Enkelejd Alibeaj – Nënkryetar i Kuvendit
Jorida Tabaku – Nënkryetar përgjegjës për marrëdhëniet me jashtë
Grida Duma – Nënkryetar përgjegjës për marrëdhëniet me shoqërinë civile

SEKRETAR I PËRGJITHSHËM
Gazment Bardhi
KRYETAR I KËSHILLIT KOMBËTAR TË PARTISË DEMOKRATIKE
Edi Paloka
KRYETAR I KOMISIONIT TË APELIMIT, INTEGRITETIT DHE ETIKËS
Flutura Açka
KRYETAR I KOMISIONIT ZGJEDHOR
Jemin Gjana

SEKRETARIATI EKZEKUTIV I PARTISË:
1. SEKRETAR ORGANIZATIV — Ervin Minarolli
2. SEKRETAR BURIMEVE NJERËZORE— Arta Sakja
3. SEKRETAR PËR EMIGRACIONIN DHE DIASPORËN —Belind Këlliçi
4. SEKRETAR PËR PRONARËT DHE CESHTJEN E PRONAVE- Ledina Mandia
5. SEKRETAR PËR KLIMËN E BIZNESIT – Flamur Hoxha
6. SEKRETARE PËR TË PËRNDJEKURIT POLITIK- Jonila Godole
7. SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE- Ivi Kaso
8. SEKRETAR PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN – Greta Bardeli
9. SEKRETAR I KOORDINIMIT ELEKTORAL – Taulant Zeneli
10. SEKRETAR PËR ORGANIZATAT PARTNERE – Orjela Nebiaj
11. SEKRETAR PËR ORGANIZIMIN DIXHITAL – Endri Hasa

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.