KFOR dënon sulmin ndaj gazetarëve në Leposaviç: Policia, përgjegjëse për sundim të ligjit në gjithë Kosovën

KFOR-i ka dënuar sulmet mbi gazetarët e kameramanët në veri të Kosovës, ndërsa ka bërë thirrje të gjitha palëve që të përmbahen. “Liria e shtypit dhe liria e shprehjes janë vlera themelore të cilat duhet të respektohen nga të gjithë. Ne u bëjmë thirrje të gjitha palëve që të përmbahen nga dhuna ose veprimet e […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts