KFOR njofton ardhjen e qindrave ushtarëve britanikë dhe rumunë në Kosovë, rritet prania e trupave në kufi me Serbinë

Misioni paqeruajtës i NATO-së në Kosovë, KFOR, ka njoftuar se një kontingjent prej 200 ushtarësh britanikë nga Batalioni i Parë i Regjimentit Mbretëror të Princeshës së Uellsit dhe më shumë se 130 trupa shtesë nga Rumania kanë arritur në Kosovë dhe iu bashkuan kontingjentit të Britanisë së Madhe. Tashmë në Kosovë kanë dislokuar 400 trupa […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts