KFOR vendos tela me gjemba/ Protestuesit mblidhen në Zveçan, pamjet që vijnë nga Veriu i Kosovës

Pamjet që shihni vijnë nga Zveçani, atje ku qytetarë serbë janë ngritur sërish në protestë në shenjë kundërshtie për zgjedhjen e kryetarit të komunës një shqiptar. Siç shihet nga fotot, KFOR ka marrë masa për ruajtjen e rendit dhe sigurisë, duke vendosur tela me gjemba para institucioneve. Qytetarët serbë që kundërshtojnë kryetarët shqiptarë të komunave […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts