KFOR: Zgjidhja politike, kyçe për sigurinë e qëndrueshme mes Kosovës dhe Serbisë

Pas vizitës në selinë e NATO-s në Bruksel, komandanti i KFOF-it, gjenerali Ozkan Ulutas, tha se partnerët e NATO-s mbështesin plotësisht përpjekjet e KFOR-it për të siguruar një mjedis të qetë e të sigurt për të gjitha komunitetet që jetojnë në Kosovë. Pas shqetësimeve për rritjen e tensioneve në Kosovë dhe Rajon, Komandanti i forcave […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts