Kia publikon imazhet e para të makinës elektrike të re EV6

11:12 15/03/2021

Kia ka hedhur n137 internet disa imazhe nga makina e saj e re elektrike EV6. EV6 ka një dizajn të frymëzuar nga crossover sportiv dhe është mjeti i parë që përdor një filozofi të re të dizajnit nga Kia që kompania e quan “Opposites United”.

“EV6, si Kia EV e parë, është një vitrinë e dizajnit progresiv me në qendër njeriun dhe fuqisë së elektrizuar. Ne fuqimisht besojmë se EV6 është një model tërheqës dhe i rëndësishëm për tregun e ri EV. Me EV6 ne kemi synuar të krijojmë një dizajn të veçantë duke përdorur një kombinim të veçorive të sofistikuara, të teknologjisë së lartë, duke siguruar një hapësirë ​​unike si një EV modern”, është shprehur hefi i dizajnit të Kia, Karim Habib.

Për më shumë detaje teknike, do të duhet të prisni që EV6 të zbulohet plotësisht. Kia nuk ka njoftuar ende një datë për ngjarjen por thotë se do të ndodhë në Mars, kështu që nuk do të jetë shumë larg. /tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.