“Kievi mund të mbështetet tek ne”, ministri britanik flet pa dyshime pas takimit me Zelenskyn: Ukraina do e fitojë këtë luftë

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar takoi ditën e sotme presidentin ukrainas dhe ministrin e jashtëm të vendit Dmytro Kuleba, gjatë vizitës së tij në Kiev.

Dyshja diskutuan se si Mbretëria e Bashkuar mund të vazhdojë të mbështesë më së miri Ukrainën, nga fusha e betejës deri te garancitë financiare, sipas Zyrës së Jashtme britanike.

“Ndërsa Ukraina vazhdon luftën e saj të qëndrueshme kundër Rusisë, unë munda të shoh vetë tmerret dhe shkatërrimin e vërtetë të asaj që Rusia i ka shkaktuar këtij shteti sovran,” tha Cleverly.

“Ukraina do ta fitojë këtë luftë dhe mund të mbështetet te Mbretëria e Bashkuar”, theksoi ai ndër të tjera.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts