Kievi në rrezik? Dalin pamjet satelitore, tanket ruse i drejtohen kryeqytetit ukrainas (FOTO)

Imazhet satelitore të marra të hënën treguan se forcat tokësore ruse vazhduan të afroheshin më pranë kryeqytetit të Ukrainës me një kolonë ushtarake që shtrihej mbi 17 milje, raporton Reuters.
Sipas kompanisë private amerikane Maxar Technologies Inc, imazhet satelitore tregojnë kolonën në skajin lindor të aeroportit Antonov që përmban qindra automjete të blinduara, tanke, artileri të tërhequr dhe mjete mbështetëse logjistike që vazhdojnë të lëvizin në jug drejt Kievit.

Ank
 

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.