Kievi përfiton nga grushti i shtetit në Rusi, çlirohen territore në Donetsk, zyrtari ukrainas: Lëvizja e forcave tona vazhdon

Sipas agjencive ukrainase të lajmeve, Kievi ka çliruar territoret pranë qytetit Krasnohorivka në rajonin e Donetskut, të cilat ishin pushtuar nga separatistët pro-rusë që nga viti 2014.

Oleksandr Tarnavsky, komandanti i grupimit operativ-strategjik Tavria, Oleksandr Tarnavsky, tha për Agjencinë Kombëtare të Lajmeve të Ukrainës , Ukrinform se lëvizja e trupave ukrainase po vijon.

“Ka suksese dhe përparime të prekshme”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts