Kim Jong Un: SHBA shkaktari kryesor i tensioneve

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka reaguar me kritika ndaj Shteteve të Bashkuara.

Ai i akuzon se po shkaktojnë tensione mes vendeve.

“Shtetet e Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s janĂ« shkaktari kryesor i paqĂ«ndrueshmĂ«risĂ«â€, ka thĂ«nĂ« Kim, duke shtuar se thirrjet pĂ«r dialog nuk janĂ« tĂ« besueshme.

Udhëheqësi i Koresë së Veriut gjithashtu është shprehur se vendi i tij ka testuar javët e fundit një raketë me rreze Cruz dhe një raketë supersonike

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.