Kim Jong Un shikon shfaqje ekstreme të arteve marciale

15:20 13/10/2021

Ushtarët thyejnë tulla dhe shufra prej hekuri gjatë shfaqjes luftarake

Pas zotimit të liderit koreano-verior se do të ndërtonte një ushtri të pathyeshme të cilën askush nuk do të kishte guximin ta sfidonte Kim Jong Un ka marrë pjesë në shfaqjet ekstreme të arteve marciale nga ushtarët koreanë.

Performanca e cila  u vu nĂ« skenĂ« nĂ« Phenian  u shikua me vĂ«mendje  nga udhĂ«heqĂ«si i KoresĂ« sĂ« Veriut.

Media shtetërore e Koresë së Veriut ka transmetuar pamje të ushtarëve që shfaqin aftësinë e tyre luftarake dhe aftësinë për të goditur objekte të ndryshme me duar dhe kokë.

Përveç thyerjes të tullave dhe pllakave, ushtarët u panë të shtrirë në shtretër me copa xhami dhe gozhda hekuri. Trupat e tyre u goditën nga pllaka betoni.

Mediat thanĂ« se duhej tu tregonin armiqve se ushtarĂ«t e tyre kanĂ« “grushta tĂ« hekurt pĂ«r tĂ« mbrojtur paqen e vendit”.

MĂ« herĂ«t Koreja e Veriut ka testuar  raketa dhe armĂ« bĂ«rthamore por ajo e ka tĂ« ndaluar  nga OKB -ja. Ajo ka kundĂ«rshtuar vazhdimisht dhe Ă«shtĂ« sanksionuar. Koreja e Veriut gjithmonĂ« ka pohuar se duhet tĂ« vazhdojĂ« zhvillimin e armĂ«ve pĂ«r mbrojtje.

Klan News

TĂ« ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.