Kisha në Ukrainë përfshihet nga flakët pas sulmit rus

21:39 07/03/2022

Kisha e Shën Gjergjit në Zavorychi të Ukrainës është përfshirë nga flakët pas një sulmi ushtarak rus. Në videot e bërë publike, vihet re çatia e gjelbër e kishës në flakë.

“Ata kanë sulmuar kishën tonë; djemtë mos hyni atje”, dëgjohet të thotë një burrë në video. “Ata kanë shkuar dhe kanë goditur kishën tonë.”

“Bota ruse”, thotë një tjetër.

Në faqen e tyre në internet, Kisha Ortodokse e Ukrainës konfirmoi se kisha ishte në zjarr, duke thënë se famullitarët raportuan se ajo ishte goditur nga sulmet ushtarake ruse./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.