Kishin mbetur në 2500 metra lartësi të bllokuar, shpëtohen turistët e huaj në malin e Jezercës

kishin mbetur ne 2500 metra lartesi te bllokuar shpetohen turistet e huaj ne malin e jezerces
kishin mbetur ne 2500 metra lartesi te bllokuar shpetohen turistet e huaj ne malin e jezerces

Efektivët e kërkim-shpëtimit kanë ndihmuar 2 turistë të huaj, të cilët ishin bllokuar në malin e Jezercës, ditën e sotme në lartësinë 2500 metër, për shkak të motit të keq.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili është shprehur se gjendja shëndetësore e turistëve është e mirë pas operacionit të shpëtimit.

Ai shtoi se shpëtimi i turistëve u arrit edhe me ndihmën e një helikopteri të flotës shqiptare.

“Efektivët e kërkim shpëtimit ndihmuan dy turistë të huaj, të cilët ishin bllokuar në lartësinë 2500 metër, në malin e Jezercës për shkak të motit të keq. Ata u shpëtuan me ndihmën e helikopterit dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore”, shkroi Peleshi në Facebook.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts