Kishte fshehur drogën me vlerë rreth 3 milionë euro në kamionin me detergjente, arrestohet shqiptari në Francë! Dënohet me 4 vjet burg

kishte fshehur drogen me vlere rreth 3 milione euro ne kamionin me detergjente arrestohet shqiptari ne france denohet me 4 vjet burg

Policia franceze ka arrestuar një shtetas shqiptar, i cili në kamionin që drejtonte, iu gjet lëndë narkotike e llojit kokainë.

1200x680_sc_img-20240618-wa0000

Nga kontrollet e kryera në kamionin që ishte nisur drejt Italisë dhe që kishte detergjente rrobash si ngarkesë, u gjetën dhe sekuestruan 74 kg kokainë.

Thasët e mbushur me ‘pluhur të bardhë’ kapnin vlerën e 2 963 500 eurove dhe ishin fshehur në dyshemenë e kamionit.

I paraqitur sot para gjykatës gjyqësore të Perpignan-it, drejtuesi i mjetit u dënua me katër vjet burgim dhe ndalim në territorin francez për 10 vjet. Kamioni i tij u konfiskua.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts