“Kjo është diktaturë”- Pano Sako: Nuk ka kuptim që çdo kërkesë e opozitës rrëzohet me votë në Kuvend

kjo eshte diktature pano sako nuk ka kuptim qe cdo kerkese e opozites rrezohet me vote ne kuvend

“Nuk ka kuptim që gjithçka hidhet në votim, atëherë përse të na duhet opozita? Mënyra se si po veprohet është kalimi nga demokracia në diktaturë, pra me forcën e kartonit kjo mazhorancë rrëzon gjithçka.

Zgjidhja nuk është largimi i opozitës nga Kuvendi, pasi Edi Rama atë pret, atë do, pasi ai duke mos pasur opozitën në Kuvend, ka miratuar ligjet, ka kaluar buxhetin pa asnjë debat”, tha Soko.

kjo eshte diktature pano sako nuk ka kuptim qe cdo kerkese e opozites rrezohet me vote ne kuvend

Ai po ashtu shtoi se është kundër mënyrës se si kjo mazhorancë ka zgjedhur të rrëzojë gjithçka që propozon opozita, duke nisur nga Komisionet Hetimore dhe deri te këto kërkesat me debat.

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts