Klubi i futbollit Chelsea shkarkon trajnerin kryesor Frank Lampard

Frank Lampard

Chelsea ka shkarkuar sot Frank Lampard si trajnerin e klubit pas një loje të dobët të formës.

42-vjeçari largohet pas 18 muajsh në krye të detyrës.

Lampard, i cili kishte një periudhë shumë të suksesshme duke luajtur për Chelsea, filloi menaxherin e tij në klub në mënyrë premtuese, duke përfunduar i katërti në Premier League.

Por pasi kaloi shumë për transferime gjatë verës, në dukje kishte më shumë presion mbi Lampard këtë sezon.

Klubi mbetet në Ligën e Kampionëve, por një rezultat i paqëndrueshëm i rezultateve në Premier League ka parë një rënie në tryezë.

“Ky ishte njĂ« vendim shumĂ« i vĂ«shtirĂ« pĂ«r klubin, jo mĂ« pak sepse unĂ« kam njĂ« marrĂ«dhĂ«nie tĂ« shkĂ«lqyeshme personale me Frank dhe kam respektin mĂ« tĂ« madh pĂ«r tĂ«,” tha pronari i Chelsea Roman Abramovich. “Ai Ă«shtĂ« njĂ« njeri me integritet tĂ« madh dhe ka mĂ« tĂ« lartin e etikĂ«s sĂ« punĂ«s. SidoqoftĂ«, nĂ« rrethanat aktuale, ne besojmĂ« se Ă«shtĂ« mĂ« mirĂ« tĂ« ndĂ«rrojmĂ« menaxherĂ«.

Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.