Kodrat me ullinj përfshihen nga zjarri, era favorizon përhapjen e flakëve

kodrat me ullinj perfshihen nga zjarri era favorizon perhapjen e flakeve
kodrat me ullinj perfshihen nga zjarri era favorizon perhapjen e flakeve

Një zjarr i madh ka përfshirë mesditën e sotme kodrat me ullishte të Libofshës në Fier.

Të favorizuara nga era flakët janë përhapur me shpejtësi në një sipërfaqe të konsiderueshme, duke djegur qindra rrënjë ullinj ndërkohë që flakët po drejtohen drejt Ardenicës.

Forcat zjarrfikëse po punojnë për neutralizimin e flakëve ndërkohë që edhe banorë të zonës po ndihmojnë me mjete rrethanore.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts