“Koha për të ecur të sigurt drejt anëtarësimit në BE”- Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PPE shpërndan videomesazhin e Bashës

SHPËRNDAJE

Screenshot_11

Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PPE, Patrick Voller ka shpërndarë në Tëitter videomesazhin e liderit të opozitës, Lulzim Basha i cili thotë se “tani është koha të ecim të sigurt drejt qëllimit tonë të përbashkët, anëtarësimit në BE”.

Patrick Voller është zyrtar i Partisë Popullore Europiane, pjesë e së cilës është dhe Partia Demokratike e Shqipërisë.

Në spotin e publikuar në Twitter, Basha garanton qytetarët se “e di si arrihet anëtarësimi në familjen europiane”.

“U bë shumë kohë pa një arritje të madhe për Shqipërinë dhe shqiptarët. Ne kemi gati vendin në familjen europiane. Ashtu siç punova fort për ta bërë realitet anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe lëvizjen e lirë, është koha për të ecur të sigurt drejt anëtarësimit në BE. Unë e di si arrihet kjo, bashkë mund ta bëjmë realitet. Bashkohuni me mua!”- shprehet Basha në video.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *