“Koha për të vënë alarmin”, Tritan Shehu për “Lokalet 2023”: Po kalojmë nga autokracia në diktaturë! U përdorën gjykatat, KQZ e KAS dhe…

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka deklaruar se zgjedhjet lokale të 14 majit ishin zgjedhje të deformuara ende pa nisur, ndërsa ka shtuar se për të manipuluar ato u përdorën gjykatat, KQZ e KAS.

Në një postim ë rrjetet sociale, Shehu u shpreh se tregues i faktit se zgjedhjet nuk ishin normale, ishte edhe harta e rezultateve.

Postimi i plotë:

Keto zgjedhje ishin te deformuara ende pa filluar.
U realizua nje komplot mbi PD e opoziten.
U perdoren gjykatat, KQZ, KAS.
U tjetrsua emri, sigla, logo e PD.
U censurua emri i drejtuesit te koalicionit nga fletet e votimit.
U perdoren dhe “patericat” e Rames ne Kuvend e jashte tij per krijuar konfuzion e tjetersuar voten.
U paguan per kete 2 ME mision ata.
Pervec te tjerave….
Vete “harta” e dale nga keto zgjedhje tregon sa e deformuar eshte demokracia ne Shqiperi.
Sa i deformuar ishte i gjithe procesi zgjedhor.
Dhe kjo duhet tju shqetesoje thelle dhe ju kolege te maxhorances, qe kerkoni te “festoni”!
Sepse ne po kalojme nga autokracia ne diktature tashme.
Askush nuk duhet te “festoje”, te gjithe duhet te jemi koshient se kjo “rruge” na largon nga vlerat demokratike, Europa e Perendimi.
Eshte koha per te dhene alarmin te gjithe se bashku!

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts