“Koha që BE të heqë masat ndëshkuese”, Kurti: Situata në veri të Kosovës, jo më e tensionuar

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha të martën se situata në veriun e vendit është shtensionuar dhe është koha që Bashkimi Evropian të heq masat ndëshkuese ndaj Kosovës dhe të punohet për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë që është arritur në mars të këtij viti. Këto komente, sipas një komunikate të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts