“Koha që Milani të falënderojë Ibran”, një nga golashënuesit më të mëdhenj kuqezi pret largimin e suedezit

Zhoze Altafini, një nga emrat më të njohur të historisë së Milanit dhe golashënuesi i katërt i të gjitha kohëve për klubin kuqezi, mendon se ka ardhur momenti që Zlatan Ibrahimoviç të largohet.

ibrahimoviç

Ai ka insistuar se pavarësisht kontributit të tij, ishte e vështirë që lojtari të tregonte më vlerat e tij si dikur.

“Djemtë më të rinj të Milanit kanë luajtur më të qetë me Ibrahimoviç, ai ka qenë pak si rrufepritës për ta. Megjithatë, mendoj se në një pikë të jetës është e nevojshme të ndalesh. Milani nuk mund të mbështetet me te ai, por duhet ta falënderojë për të gjithë atë që ka bërë. Mendoj se Milani duhet të bëjë ndonjë zëvendësim në sulm”, shpjegoi Atlafini.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.