Kohë të errëta për kriptovalutat: ja kush janë 10 kriptomonedhat më të mira sot në treg

Fundi i majit nuk duket aspak i mirë për tregun e kriptove. Monedhat më të mëdha po bien në çmim dhe gjendja e mbytjes së monedhave të qëndrueshme si TerraLuna po i përkeqëson gjërat.Analistët  kanë renditur 10 kriptomonedhat më të mira aktuale .

Bitcoin- 28,108 dollarë amerikanë (ulje me 2.42%)

Ethereum – 1748,32 dollarë amerikanë (ulje me 10,36%)

Tether-0,9931 USD (ulje me 0,01%)

Monedha USD – 0,9998 USD (ulje me 0,04%)

BNB- 297,76 dollarë amerikanë (ulje me 8,43%)

XRP- 0,3951 USD (në rënie me 3,04%)

Binance USD- 1,00 USD (rritje me 0,09%)

Cardano- 0,4602 USD (në rënie me 10,22%)

Solana-41,57 dollarë amerikanë (ulje me 13,31%)

Dogecoin- 0,07757 dollarë amerikanë (në rënie me 6,24%) Sipas CoinMarketCap , vëllimi total i tregut të kriptove gjatë 24 orëve të fundit është 104,951,862,072 dollarë amerikanë, duke pësuar një rënie prej 5,35%.

Ekspertët paralajmërojnë se kriptot  mund të bien edhe më tej.
Bitcoin potencialisht të ketë një mini-fryrje me 35,000 dollarë, por nëse nuk e thyejmë linjën e trendit në afërsisht 28,100 dollarë, unë po bëj thirrje për 29,000 dollarë në javët ose javët e ardhshme”, thotë eksperti i kriptove Wendy O në një video të fundit të TikTok .

Tregjet e kriptove po ndjekin gjithnjë e më shumë tregun e aksioneve , i cili ka qenë duke u tregtuar në të kuqe kohët e fundit. Stoqet ranë ndjeshëm këtë javë, pasi shitja e tregut vazhdoi pasi Rezerva Federale njoftoi javën e kaluar rritjen më të madhe të normës së interesit në mbi 20 vjet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts