Kokainë, para cash dhe armë, arrestohet shqiptari në Gjermani pas kontrollit të banesës së djalit të gruas

kokaine para cash dhe arme arrestohet shqiptari ne gjermani pas kontrollit te baneses se djalit te gruas
kokaine para cash dhe arme arrestohet shqiptari ne gjermani pas kontrollit te baneses se djalit te gruas

Një 32-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë gjermane si i dyshuar për një sërë veprash penale.

Fillimisht policia kishte ndaluar dy 16 vjeçarë gjermanë dhe një 17 vjeçar kroat në Tangstedter Landstrasse, të cilëve iu ishin sekuestruar sasi e madhe marijuane, hashashi, set peshoresh precize dhe një thikë. Policia kreu më pas kontrolle në banesat e prindërve të tyre në Langenhorn, Winterhude dhe Barmbek-Süd.

Në banesën e njerkut shqiptar të 17-veçarit kroat në Adolph-Schönfelder-Strasse, policia gjeti dhe sekuestroi 700 gram kokainë, rreth 50 mijë euro cash, 1 armë zjarri dhe 50 copë municione në dhomën e gjumit. Për këtë arsye u arrestua 32 vjeçari shqiptar ndërsa tre adoleshentët u lanë të lirë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts