Kolegia e kancelares gjermaneAngela Merkel rrëzohet dhe vdes papritur

Një ligjvënëse në partinë e kancelares gjermane, Angela Merkel ka humbur jetën, pasi u rrëzua gjatë një fluturimi për në Gjermani.

Karin Strenz, 53 vjeçe, po fluturonte në Frankfurt nga Kuba bashkë me burrin e saj, kur humbi ndjenjat të dielën.

Avioni bëri një ulje emergjente në Aeroportin Shannon, Co Clare, Irlandë, rreth orës 7:30 të mëngjesit.

Ekipet mjekësore nuk arritën të shpëtonin Strenz dhe ajo u shpall e vdekur në spital.

Mbetet e paqartë se çfarë e shkaktoi vdekjen e saj, por do të kryhen ekzaminimet për të vërtetuar pse gruaja humbi ndjenjat. Nuk dihet ende pse ajo kishte udhëtuar në Kubë.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.