Kolumbi, 4 të vdekur gjatë një sulmi të armatosur

Së paku katër persona kanë humbur jetën gjatë një sulmi në rajonin Narino, në perëndim të Kolumbisë.

Katër persona kanë pësuar gjatë sulmit të cilin e kryen persona të paidentifikuar në vendin Sameniego, raportuan mediat kolumbiane.

Lidhur me sulmin është nisur një hetim.

Më shumë se 90 persona janë vrarë që nga fillimi i vitit gjatë sulmeve të grupeve të armatosura në pjesë të ndryshme të vendit.

Rajonet më shumë të goditura me dhunën në vend janë Antioquia, Cauca dhe Narino.​​​​​​​//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.