Komandanti i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës: Ne do të shkatërrojmë të gjithë ata që vijnë në tokën tonë me armë

komandanti i pergjithshem i forcave te armatosura te ukraines ne do te shkaterrojme te gjithe ata qe vijne ne token tone me arme
komandanti i pergjithshem i forcave te armatosura te ukraines ne do te shkaterrojme te gjithe ata qe vijne ne token tone me arme

“Qindra mijëra burra dhe gra mbrojnë tokën e tyre amtare, shtëpitë e tyre, fëmijët e tyre dhe të ardhmen e Ukrainës. Ne do të shkatërrojmë të gjithë ata që vijnë Komandanti i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës tha të mërkurën se asnjë deklaratë nga liderët rusë nuk do të pengojë gatishmërinë e ukrainasve për të mbrojtur vendin e tyre.
“Qindra mijëra burra dhe gra mbrojnë tokën e tyre amtare, shtëpitë e tyre, fëmijët e tyre dhe të ardhmen e Ukrainës. Ne do të shkatërrojmë të gjithë ata që vijnë në tokën tonë me armë, qoftë vullnetarisht apo me mobilizim”, shkroi komandanti, Valery Zaluzhnyi në një deklaratë në Facebook.
Deklarata e Komandantit ukrainas vjen pas kërcënimeve të presidentit rus Vladimir Putin se mund të përdorte armë bërthamore dhe se do të mobilizonte 300 mijë revizionistë për luftën në Ukrainë.
Deklaratat e tij nisën edhe një largim masiv nga Rusia pasi qytetarët nuk duan të marrin pjesë në luftë. Të gjitha biletat sidomos ato me Armeninë u situatën brenda pak orës tonë me armë, qoftë vullnetarisht apo me mobilizim”, shkroi komandanti, Valery Zaluzhnyi në një deklaratë në Facebook.
Deklarata e Komandantit ukrainas vjen pas kërcënimeve të presidentit rus Vladimir Putin se mund të përdorte armë bërthamore dhe se do të mobilizonte 300 mijë revizionistë për luftën në Ukrainë.
Deklaratat e tij nisën edhe një largim masiv nga Rusia pasi qytetarët nuk duan të marrin pjesë në luftë. Të gjitha biletat sidomos ato me Armeninë u situatën brenda pak orësh.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts