Kombëtarja për rekord, Reja mund të kalojë… De Biasin

Kombëtarja e drejtuar nga Edi Reja ka rastin të vendosë rekord pikësh sa i përket Shqipërisë në fazën e eliminatorëve në grupe.

KOMBETARJA-U21-800x400

Në 5 ndeshje kuqezinjtë kanë grumbulluar 9 pikë dhe projeksioni duke ditur se kemi edhe San Marinon e Andorrën, është që minimumi ta mbyllim grupin me 15 pikë, që është rekord.

Me De Biazin Kombëtarja grumbulloi 14 pikë, me Brigelin 13 pikë, ndërsa me trajner shqiptar është Hafizi me 8 pikë. Nëse do të llogaritej me sistem trepikësh në fitore, Bajko do të ishte më lart.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.