Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit/ Zbulohet kur do të zhvillohet mbledhja e para. Ja rendi i ditës
kuvendiDitën e nesërme do të zhvillohet mbledhja e parë e Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit.

Gazetari i ‘Panorama’, Mariglen Kume raporton se mbledhja do mbahet në orën 15:00. Ndërkohë në rend dite do të konstituohet komisioni dhe do të prezantohen anëtarët e tij.

Po ashtu gjatë mbledhjes së parë do të bëhet e ditur edhe deklarimi i qëllimit të ngritjes së komisionit.

Në seancën e 14 tetorit Kuvendi miratoi unanimisht projektvendimi për ngritjen e Komisionit Hetimor.

Rendi i Ditës:

1-Deklarimi i konstituimit të Komisionit Hetimor dhe prezantimi i anëtarëve të tij.

2-Deklarimi i qëllimit të ngritjes së Komisionit.

3-Përcaktimi i detyrave të Komisionit.

4-Shqyrtimi dhe miratimi i Rregullores së brendshme të funksionimit të Komisionit Hetimor.

5-Zgjedhja e Sekretarit të Komisionit.

6-Vlerësimi i të dhënave paraprake, që përbëjnë plan paraprak hetimi dhe deklarimi i hapjes së hetimit.

7-Përcaktimi i mbledhjes së ardhshme të Komisionit.

Komisioni Hetimor përbëhet nga 15 anëtarë, të cilët janë:

Enkelejd Alibeaj                 Kryetar                          PD

Toni Gogu            Zëvendëskryetar                          PS

Klotilda Bushka anëtare                                          PS

Blerina Gjylameti anëtare                                       PS

Aurora Mara anëtare                                               PS

Klevis Xhoxhi anëtar                                                PS

Nasip Naço anëtar                                                    PS

Petro Koçi anëtar                                                      PS

Bardhyl Kollçaku anëtar                                             PS

10.Gazmend Bardhi                anëtar                          PD

Oerd Bylykbashi anëtar                                             PD

Ferdinand Xhaferraj anëtar                                       PD

Ervin Salianji anëtar                                                 PD

Kreshnik Çollaku anëtar                                              PD

Petrit Vasili  anëtar                                     deputet i pavarur

Xhemal Qefalia anëtar zëvendësues                              PS

Etjen Xhafaj                 anëtar zëvendësues                 PS

Arbi Agalliu anëtar zëvendësues                                  PD

Lindita Metaliaj anëtare zëvendësuese                          PD

vendim 1

vendim 2

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *