Komisioni i Rithemelimit publikon rezultatin e zgjedhjeve në Prrenjas: Ja kush është kandidati fitues (EMRI)

zgjedhjet komisioni i rithemelimit

Komisioni i Rithemelimit ka publikuar rezultatin e zgjedhjeve për kryetar të degës në Prrenjas. Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD  Prrenjas u shpall Arjan Karriqi me 61% të votave.

“Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që është mbyllur procesi zgjedhor për zgjedhjen e PD Prrenjas.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD  Prrenjas u shpall z. Arjan Karriqi me 61% të votave”, thuhet ne njoftim.

Ndërkohë vijon procesi i votimit dhe numërimit në degët e tjera.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *