Komisioni i Rithemelimit zhvilllon zgjedhjet në degën e Himarës dhe Bulqizës, ja kush janë kandidatët (EMRAT)

Komisioni i Rithemelimit njofton se këtë të martë do të mbahen zgjedhjet për kryetarët e degëve në Bulqizë dhe Himarë.
zgjedhjet pd

Në garë për Bulqizën janë Fatos Hoxha dhe Mislaf Manjani, ndërkohë që për Himarën garojnë Afrovita Dhimojani, Kiço Simo dhe Panajot Suli.

Njoftimi i plotë i Komisionit të Rithemelimit

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton se po zhvillohen zgjedhjet për Kryetar të PD në 2 degë.

Kandidatët për Kryetar dhe qendrat e votimit sipas degëve janë si më poshtë vijon:

PD Bulqizë:

  1. Fatos Jaho Hoxha
  2. Shaqir Mislaf Manjani

Qendra e Votimit: Kinemaja e qytetit

PD Himarë:

  1. Afrovita Dhimojani
  2. Alketa Kiço Simo
  3. Marin Panajot Suli

Qendra e Votimit: Zyra e PD Himarë

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale fton të gjithë anëtarët e PD të degëve të sipërpërmendura të bëhen pjesë e procesit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të degës së tyre sipas parimit “një anëtar një votë”, për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë e më të hapur.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.