Komisioni i Shëndetësisë miraton nen për nen pr. ligjin për kanabisin mjekësor, rrëzohet propozimi i Braçes  

Është miratuar në Komisionin për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë nen për nen projektligji për kanabisin për përdorim mjekësor .

Deputetët socialistë rrëzuan propozimin e Erion Braçes, për përcaktimin e hapësirës që do të shfrytëzohet për kanabisin industrial.

Ndërkohë u pranuan disa ndryshime të propozuara nga deputeti i PS Ilir Metaj, si ai për të shtuar një nen për procesin e verifikimit të pastërtisë së figurës”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts